Savaria Floriadae Virágkötészeti Verseny

Szombathelyen a Herman Ottó Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégiumban került megrendezésre 2018. április 6-8-a között a 29. Savaria Floriadae Virágkötészeti Verseny.

A versenyen 6 hazai és egy szlovák iskola tanulói indultak, összesen 20 diák versenyzett. Iskolánkat Kató Szabolcs Áron iskolánk 11. évfolyamos virágkötő tanulója képviselte a színvonalas eseményen.

A verseny idei címe: „Tavaszi virágeső". Az egyéni versenyfeladatok az alábbiak voltak:
1. Menyasszonyi csokor 2. Alkalmi ruhadísz 3. Tavaszi virágeső - ernyődísz.

Szabolcs szép alkotásaival a már tőle megszokott módon most is kimagasló eredményt ért el: menyasszonyi csokra és alkalmi ruhadíszítése II., ernyődísze III. helyezést ért el, így összesített eredménye alapján a szlovák versenyző mögött a II. helyen végzett, a legeredményesebb magyar versenyzőként.

A szép eredményhez társul, hogy Szabolcs részt vehet a nyáron a 2019-es Wordskills versenyre készülőknek rendezett felkészülésben és az azt követő selejtezőn. Ha ott is eredményesen szerepel, ő képviselheti a hazai ifjú virágkötőket Oroszországban, Kazánban a világversenyen!

Jó felkészülést és sikeres versenyzést kívánunk!

Fényképek itt elérhetőek.